Wymień zbiornik, uniknij kary.

WYMIEŃ ZBIORNIK, UNIKNIJ KARY

Od 1 października br. firma paliwowa nie dostarczy zamówionego oleju napędowego do zbiornika paliwa nieatestowanego, tzn. jednopłaszczowego. Gdyby jednak się na to zdecydowała to, grożą zarówno jej jak i odbiorcy paliwa kary finansowe,  a docelowo nawet utrata koncesji przez dostawcę paliwa – interpretacja przepisów dokonana przez Prezesa URE (zobacz pismo) Gra więc nie jest warta ryzyka zarówno ze strony zamawiającego jak i dostawcy. Organy państwowe mają pełną informację nt. kto i ile paliwa zamawia – związane jest to z dokumentem SENT, w którym odbiorca paliwa potwierdza fakt jego dostawy. Dodatkowo zamontowane w cysternach GPS-y potwierdzają dostawę. Tym samym organy państwowe wiedzą dokładnie kto i ile ON zamawia  oraz czy paliwo dotarło do Klienta.

Atestowane zbiorniki paliwowe wraz z dystrybutorem to takie, które spełniają wymogi Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 18 września 2001 r. z późniejszymi zmianami czyli są dwupłaszczowe. Na ten moment organy państwowe nie mają wiedzy, czy posiadana mini stacja paliw spełnia powyższe wymagania, dlatego zapowiadane są kontrole aby to zweryfikować.

W związku z powyższym zdecydowanie sugerujemy dokonanie jak najszybszego zakupu zbiornika, gdyż rosnący popyt  doprowadzi do wydłużenia terminu dostawy zakupionego zbiornika lub do wzrostu jego ceny, a co najbardziej prawdopodobne – do obu.

Istotne jest także aby zwrócić uwagę, czy zakupiony zbiornik choć dwupłaszczowy, jest zgodny z wytycznymi Urzędu Dozoru Technicznego, tzn. część dystrybucyjna jest oddzielona od zbiornika wewnętrznego (niektóre zbiorniki obecnie oferowane na rynku, nawet renomowanych producentów, nie spełniają tych wymogów).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *